ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10706354
*
nr 1070 6354
Spegel
1880/90-tal, höjd: 128 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 november 2016
kl 20:11:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 19:21:46
1
900 kr
20/11 13:02:55
2
700 kr
20/11 13:02:55
1
800 kr (Budbetjänt)
20/11 21:41:04
3
1.000 kr
21/11 19:58:20
4
1.100 kr
21/11 20:01:01
5
1.200 kr
21/11 20:06:04
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58
-
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1070 6354
Spegel
1880/90-tal, höjd: 128 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 19:21:46 | 1 | 900 kr |
20/11 13:02:55 | 2 | 700 kr |
20/11 13:02:55 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
20/11 21:41:04 | 3 | 1.000 kr |
21/11 19:58:20 | 4 | 1.100 kr |
21/11 20:01:01 | 5 | 1.200 kr |
21/11 20:06:04 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:23 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:58 -
9088 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:45